A MAITT Észak-Dunántúli szekcióját az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság alapította a területi tagozatok egyikeként. Az alapítás óta öt megye, Vas, Győr-Moson-Sopron, Veszprém, Komárom-Esztergom, Fejér megye tartoznak e szekcióba. A MAITT Alapszabálya által rögzített módon, a Társaság irányításával működik a szekció.
A vezetőség tagjait 4 éves ciklusonként választották.
1994-1998-ig között az elnöki funkciót Dr. Kiss Barnabás (Dunaújváros), az 1998-2006 közötti időszakban Dr. Rozsnyói Edit (Veszprém) majd 2006-tól 2014-ig terjedő időszakban között Dr. Jobbágy Lajos (Dunaújváros) látta el, az utolsó két ciklusban dr. Gartner Béla és dr. Szabados György, majd Dr. Sárkány Ágnes és dr. Gartner Béla volt az elnökség további két tagja.
-
Dr. Kiss Barnabás
-
Dr. Rozsnyói Edit
-
Dr. Jobbágy Lajos
2006.dec. és 2014. szeptembere között a szekció 11 rendezvényt szervezett, továbbá két veszprémi vezetőség választó regionális küldöttgyűlést tartott. A rendezvények szervezésekor a mottó a vándorgyűlés jellegen volt. Látogassunk el minden nagy "fellegvárba", a megyei és megyei jogú városi kórházakba. A rendezvény témáját a helyi vendéglátók is befolyásolták, kérhették az intézetükben kérdéses, aktuális, vagy regionális "vállszélesítésre" szoruló témák felvetését.
2006 és 2014 között a következő rendezvényekre került sor:
Győrben az első alkalommal az Infektológiai Társasággal közösen Sepsis klub szervezése zajlott Ludwig Endre professzor úr és Szalka András főorvos úr részt vételével. Második találkozón a főtéma az antibiotikum rezisztencia, PONV és UH vezérelte regionális anesztézia volt workshoppal egybekötve.
Szombathelyen Dr. Széll Kálmán tanár úr köszöntésével az osztály fennállásának 40. évfordulóját ünnepeltük több mint 100 résztvevővel.
Veszprémben két alkalommal találkoztunk. TIVA vs. inhalációs anesztézia, költséghatékonyság, előnyök pro-con, hibák a napi gyakorlatban, kiküszöbölés lehetőségei témákkal foglalkoztunk és itt került sor vezetőségválasztásra is.
Székesfehérváron 2008-ban Sepsis Klub, Sepsis a klinikai gyakorlatban címmel tartottunk rendezvényt.
Tatabányán az aneszteziológiai ambulancia, racionális mértékű preoperatív kivizsgálás, pacemakeres beteg anesztézia témákkal foglalkoztunk.
Dunaújvárosban 2008-ban hemodinamikai monitorozásról külföldi vendégprofesszor előadásával továbbképzés zajlott, majd 2014-ben az osztály fennállásának 40. jubileumi tudományos ülését Miért szép a szakmánk? címmel ünnepeltük.
Részt vett a szekció az I. MIRA rendezvényen 2013.szeptemberében majd az Észak és Dél –Dunántúli Szekció közösen megszervezte PannonIA címmel az I. Pannon Intenzives és Aneszteziológus Sympoziumot 2014. szeptemberében.
Itt került megválasztásra az új, jelenlegi vezetőség