Figyelem!
A megtekinteni kívánt tartalom inaktív.
Államtitkári előadás a magyar egészségturizmusról Brüsszelben[2007.06.07.] - MBE - Hírkategória: Általános Június 6-án prezentációt tartott Brüsszelben Ujhelyi István, az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium államtitkára, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) által szervezett, „A magyarországi termálfürdők turisztikai hasznosítása” című szakmai konferencia keretében. A brüsszeli road-show célja a magyarországi egészségturizmus külföldi népszerűsítése, az ágazat bemutatása volt, s a belga üzletemberek számára ismertették a magyar egészségturizmus befektetési lehetőségeit is.
Az államtitkár a hallgatóság előtt leszögezte: Magyarország Európa vezető turisztikai célpontjai közé tartozik, s 2005-ben a parlament teljes konszenzussal fogadta el a turizmus-fejlesztési stratégiát, amelynek célja e helyzet további javítása. Hangsúlyozta: a magyar turisztikai ágazatok GDP-je 3,5 milliárd euró, ami a nemzetgazdaság egészéhez képest 5 százalékos részesedést jelent, de az érték a multiplikátor hatás figyelembevételével 5,56 milliárd euróra (8,5 százalékra) tehető, s a kormányzat azt szeretné, ha mindez néhány éven belül 10-10,5 százalékra emelkedne. Az államtitkár bemutatta a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia prioritásait (kongresszusi turizmus, a nemzeti örökségre, természeti kincsekre és kulturális hagyományok, illetve az egészségturizmus). Ujhelyi a bevezető előadásában hangsúlyozta azt is, hogy Magyarország kiemelkedően nagy termálvíz-készlettel és kedvező geotermikus adottságokkal rendelkezik, ezért a regionális operatív programok keretében szinte az egész országban folytatódik az egészségturizmus kínálatának fejlesztése. Itt egyébként a jövőben új megközelítés lesz a fürdők korszerűsítése mellett a komplex szolgáltatást nyújtó gyógyhelyek kialakítása.
A brüsszeli rendezvényen előadást tartott Niklai Ákos, a Magyar Turizmus Zrt. igazgatóságának elnöke is, aki elmondta: a fürdőturizmusnak nagyon régre visszanyúló hagyománya van Magyarországon, s az adottságok valóban kiválóak, hiszen több mint 1300 termálvíz-forrással rendelkezünk. Erre alapozva jelenleg összesen 111 spa-, illetve welness-szálloda van Magyarországon, számuk évről-évre nő, s az összes hazai hotelkategóriából ez az ágazat mutatja a legnagyobb növekedést a vendégéjszakák számát tekintve. Ugyanakkor a szakember arra is emlékeztetett, hogy az egészségturizmusnak a vállalkozók szempontjából számos előnye van minden más turisztikai ágazathoz képest: magas a vendégek által költött összegek nagysága, akik a szokásosnál hosszabb ideig maradnak, s gyakran visszatérnek a már megkedvelt helyekre.