A Társaság legfőbb szerve a közgyűlés a tagok összességéből alakul.
A közgyűlés kizárólagos hatásköre:
a) megállapítja, illetve módosítja a társaság alapszabályait,
b) megvitatja a Társaság elmúlt időszakában végzett munkájáról szóló beszámolókat és meghatározza a következő időszak legfontosabb feladatait,
c) a Társaság évi költségvetését és zárszámadását megvitatja és dönt annak elfogadásáról,
d) megszünteti a Társaságot, ha a feloszlást, vagy a más társasággal való egyesülést a közgyűlés, kétharmados szótöbbséggel kimondja,
e) megállapítja a Társaságnak fizetendő tagdíj mértékét,
f) megválasztja 5 évre szólóan a Társaság.
(a) vezetőségét
(b) a vezetőség tisztségviselői közül a pénztárost és ellenőrt,
(c) az állandó bizottságok (számvizsgáló, fegyelmi bizottságok) elnökeit és tagjait,
(d) dönt a területi szervezetek létrehozásának vagy megszüntetésének kérdésében,
(e) elfogadja, illetve módosítja a társaság és állandó bizottságainak működési szabályzatát,
(f) a Társaság választott szervei a közgyűlésnek felelősséggel és beszámolási kötelezettséggel tartoznak,
(g) a közgyűlés indokolt esetben az általa választott bármely testületet, bizottságot, illetve tisztségviselőit visszahívhatja,
(h) a közgyűlést a vezetőség hívja össze. Helyét, idejét, valamint napirendjét a főtitkár legalább 15 nappal a kitűzött időpont előtt köteles írásban közölni a tagokkal. A közgyűlés nyilvános, az elnök a közérdek vagy valamely társasági tag jogos magánérdekének védelmére elrendelheti a nyilvánosság kizárását. A közgyűlést kétévenként, egy vezetőségválasztással egybekötött közgyűlést pedig négyévente kell tartani.
A vezetőség rendkívüli közgyűlést szükség esetén bármikor összehívhatja.
A Társaság tagjainak 30 %-ának írásbeli kívánságára pedig 30 napon belül rendkívüli közgyűlést kell összehívni. Határozatképes a közgyűlés, ha a szavazásra jogosult rendes tagoknak 51 %-a jelen van.
A szavazás rendje:
a) A közgyűlés határozatait általában nyílt szavazással, egyszerű szótöbbséggel hozza. A közgyűlés bármely tag javaslatára elhatározhatja a titkos szavazást.
b) A tisztségviselőket, vezető szerveket és állandó bizottságokat a közgyűlés többes jelölés alapján, titkos szavazással választja.
c) A közgyűlés a személyre vonatkozó más határozatokat is titkos szavazás útján hozza.
Ha a szabályszerűen összehívott közgyűlés nem határozatképes, akkor a 30 napon belül ugyanezen tárgysorozattal összehívott közgyűlés a megjelentek számára tekintet nélkül határozatképes.